piątek, 14 maja 2010

Kręgi zbożowe / Piktogramy

Na całym świecie w łanach zbóż powstają przepiękne, a zarazem tajemnicze rysunki figur geometrycznych. Zaczęło się od pojedyńczych kręgów, a osiągnęło półtora kilometrowy rozmach. Kręgi zbożowe lub piktogramy - tak najczęściej się je nazywa, powstają najczęściej latem, czyli w sezonie zbożowym.

O robienie piktogramów najczęściej posądza się :

- UFO - teoria ta jest najbardziej prawdopodobna z trzech powodów. Po pierwsze, tuż przed pojawieniem się kręgów w zbożu, bardzo często widuje się dziwne, niezidentyfikowane obiekty latające nad polami uprawnymi. Po drugie, nauka jak dotąd nie popisała się zadowalającą teorią, która wyjaśniłaby niespodziewane pojawianie się w łanach zbóż, ogromnych i skomplikowanych figur.

- kręgi tworzy to "coś" (kule widywane nad polami, które nieprzypominają NOLI lecz jakieś "siły"/"enegie", które latają nad polami);

- w pewnym procencie kręgi tworzą także ludzie (proste wzory) ... lecz - czy człowiek z deseczką robi także właściwości kręgów ? (połamane kolanka, w których brak wody) - chodzą i łamią każdy kłos ? (powodzenia!) i zaburzenia elektro-magnetyczne ... ?

Jak wyjaśnić powstanie kręgu koła w ciągu zaledwie KILKU SEKUND w Wylatowie (zgranie powstania kręgu z zaburzeniem/wył. czujników) ?

Przez pewien czas, o robienie piktogramów podejrzewano studentów którzy dla zabawy udawali się nocą na pola i wygniatali co się da. Dowcipni wygniatacze wprawdzie potrafią stworzyć imponujące wzory, ale daleko im do podrobienia oryginałów. Istnieją bowiem kręgi, których nie sposób zrobić ludzkimi siłami. A skoro nie ludzkimi to pozostają tylko siły nadprzyrodzone. W piktogramach tych zboże lub inne rośliny zawirowane są na różnych poziomach nad glebą. Łodygi roślin są splecione lub zgięte pod identycznym kątem, źdźbła nie są załamane, a każde ziarenko tkwi w kłosie. Ponadto struktura roślin jest nienaruszona, a sama roślina wygląda na krzywą z natury. Żniwa nie niweczą autentycznych kręgów: w kolejnych latach zboże nie rośnie już normalnie.

Przykłady kręgów zbożowych:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

3 lipiec 2005 - Alton Priors, Wiltshire:
Dołączona grafika

Dołączona grafika
(część centralna tego kręgu [ widać ludzi itd.] - niezły kolos!

Są także relacje o piktogramach w ... np. śniegu, piasku ...

Piaskowy piktogram:
Dołączona grafika

Kronika powstawania piktogramów:

- Pierwsze opisy i ryciny kręgów pochodzą z XIV wieku. Nazywano je "pędzącym szatanem".

- W latach 30. XX wieku w Anglii udokumentowano pierwszy pierwszy przypadek piktogramu.

- W 1972 roku w Warminister (Anglia) zrobiono pierwsze zdjęcie kręgu.

- Pierwszy przypadek "inteligentnego' przekazu w roku 1981. Figura z Cheesfood Head przedstawia trzy symetryczne koła, z których dwa są o połowę mniejsze od głównego i leżą dokładnie na osi północ południe.

- W 1983 roku powstała pierwsza figura złożona z pięciu elementów.

- Rok 1988: powstały setki złożonych piktogramów na całym świecie. Jeden z nich emitował dźwięk o częstotliwości 5,2 kHz. Analiza przeprowadzona przez NSA wykluczyła naturalne pochodzenie dźwięku.

- Rok 1988: piktogram w Corhampton zawierał koła, których płaszczyzny utworzone były przez siedem pierścieni i 48 szprych. Efekt, ten uzyskany dzięki różnym kątom zagięcia łodyg, uznano za niemożliwy do podrobienia. Profesor astronomii Gerard Hawkinc poprzez analizy matematyczne wymiarów rysunku doszedł do wnioski, że jest on graficznym przedstawieniem nuty "la" w trzeciej oktawie fortepianu.

- W 1992 roku w hrabstwie Hampshire pojawił się znak, w którym archeolodzy rozpoznali babiloński symbol "życzliwi w latającej arce". W tym samym roku pojawił się pierwszy piktogram w Polsce: trzy kręgi w trawie w miejscowości Podwilk.

- W 1995 roku piktogram powstały w Hampshire przedstawiał schematycznie planety Układu Słonecznego w ustawieniu. jakie będzie miało miejsce w sierpniu 2003 roku. Orbita Ziemi jest na nim pusta... Od lat 70. XX wieku do dzisiaj zarejestrowano około 10 tysięcy piktogramów. W Polsce około 40 (w tym w miejscowości Wylatowo od lata 2000 co rok w tym samym miejscu). W sezonie letnim w Anglii piktogramy pojawiają się średnio raz na tydzień.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz