piątek, 14 maja 2010

Tajemniczy przedmiot na Marsie! Co przedstawia zdjęcie NASA?

Tajemniczy przedmiot na Marsie! Co przedstawia zdjęcie NASA?
Czym jest tajemniczy obiekt znaleziony na powierzchni Czerwonej Planety? (fot. NASA)
Podczas realizowanego przez NASA programu naukowego Mars Exploration Program, łazik Spirit wykonał szereg badań geologicznej struktury Czerwonej Planety. Wykonane podczas programu zdjęcia są dostępne na witrynie amerykańskiej agencji kosmicznej. Większość z nich zadziwia swoją szczegółowością, pokazując niesamowicie zróżnicowaną strukturę czwartej planety Układu Słonecznego.


Są jednak tacy, którzy na zdjęciach udostępnianych przez NASA widzą nie tylko piękno Czerwonej Planety. Poszukując śladów pozaziemskiego życia, zdają się oni dostrzegać dużo więcej niż reszta. Dlatego też, na zdjęciach amerykańskiej agencji kosmicznej doszukują się m. in. pozostałości po katastrofie UFO.


Fragment zdjęcia przedstawiający obszar zwany Troją (fot. NASA)


Przedstawione tu zdjęcia wykonane zostały na przełomie 14 maja i 20 czerwca 2009 roku, w formacji skalnej, którą Amerykanie nazwali "Troją". Nie wiadomo, co tak naprawdę przedstawiają, a opinie wielu ekspertów mnożą jedynie i tak już liczne wątpliwości.

Powiększenie przedstawionego powyżej fragmentu (fot. NASA)


Czym jest tajemniczy obiekt znaleziony na powierzchni Czerwonej Planety? Może to tylko nietypowa formacja skalna, jakiś przedziwny układ kamieni? Może pozostałość po jednym z amerykańskich programów naukowych? Czy może też... faktycznie jest to "coś" pozaziemskiego pochodzenia?

Hartwig Hausdorf, wypowiadający się dla jednej z niemieckich gazet w charakterze eksperta, mówi: "Mogę sobie wyobrazić, że Mars był kiedyś zamieszkany. Ostatnie doniesienia z Marsa mówią o obecności wody, która jest przecież kluczowym czynnikiem do tego, aby życie mogło zaistnieć."

Zachowując zdrowy rozsądek i dystansując się od tego typu opinii, oddajemy Wam pod ocenę to, czym jest tajemniczy obiekt. Jeśli potrzebujecie zdjęć w wyższej rozdzielczości, to możecie je pobrać bezpośrednio z witryny NASA.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz