piątek, 14 maja 2010

UFO z epoki kamienia?

UFO z  epoki kamienia?

Latający sterowany przez pilota pojazd uwieczniony w XIV w. na fresku w kościele klasztoru w Desani w Kosowie (fot. mwmedia)

Podobno UFO, to nowe zjawisko obserwowane od lat czterdziestych XX-go w. Obraz ten burzą zapiski z dawnych kronik i najnowsze odkrycie pradawnego artefaktu, dokonane w Rosji.


Opisy Niezidentyfikowanych Obiektów Latających znajdują się w dawnych kronikach. Wg starojapońskich źródeł, 27 października 1180 r. nad górą w prowincji Kii oraz nad leżącą dalej na północnym wchodzie górą Fukuhara, przeleciał świecący obiekt, którego kształt porównano do glinianego dzbana. Lot ten był kontrolowany, obiekt nie mógł więc być meteorytem.

Tajemniczy artefakt z Zarajska zaprezentowany z trzech stron
(fot. mwmedia)


Później, w 1361 r., jakiś tajemniczy latający obiekt wyłonił się z jednego z jezior zachodniej Japonii. Świadkowie zeznali, że obserwowany, lecący w niebo obiekt, miał kształt bębna o średnicy ok. 10 m. Wiele tego rodzaju obserwacji odnotowano też w dawnej Europie. Z tamtych czasów pozostało sporo rycin i fresków przedstawiających tajemnicze latające obiekty przemieszczające się na niebie, takie jak przedstawione na XIV-wiecznym fresku w kościele klasztornym w Decani w Kosowie.

Wszystko to bardzo stare informacje o Niezidentyfikowanych Obiektach Latających. Jak jednak oceniać znalezisko pochodzące z epoki kamienia, sprzed nie mniej, niż 15 tys. lat? Czy jet to wyrzeźbione z mamuciej kości paleolityczne UFO?

Serwis informacyjny BBC przekazał na początku grudnia 2008 r. wieści o niezwykłym odkryciu dokonanym w okolicach miejscowości Zarajsk, 150 km na południowy wschód od Moskwy. Archeolodzy natrafili tam na narzędzia i rzeźby z epoki późnego paleolitu. Znaleziska mają nie mniej, niż 15 tys. lat – dokładne datowanie będzie możliwe dopiero po zakończeniu wielu prowadzonych obecnie analiz. Wśród przedmiotów znajduje się jeden niezidentyfikowany przez archeologów artefakt, który budzi zainteresowanie nie tylko uczonych, ale i ufologów. Zarajsk leży w regionie, gdzie już wcześniej, na stanowiskach Kostenki i Awdiejewo, odkrywano przedmioty z epoki kamiennej, z których najstarsze pochodziły sprzed ponad 30 tys. lat.

Zespół archeologów z Rosyjskiej Akademii Nauk, kierowany przez dr Hizri Amirchanowa i dr Siergieja Lewa, natrafił w Zarajsku na dwie figurki kobiet wyrzeźbione z kła mamuta – jedna ma ponad 17 cm wysokości, druga jest o połowę mniejsza. Natrafiono też na kawałki czerwonej ochry, rzeźbione w kości figurki zwierząt, między innymi, bizona. Znaleziono także kość z wyrytymi na niej nacięciami układającymi się w geometryczne wzory, być może jakimiś symbolami.

- Odkrycie to znacząco wzbogaca inwentarz przenośnych dzieł sztuki z epoki paleolitu i rozszerza nasza wiedzę o zasięgu tej kultury na wschodzie Europy - stwierdził dr Lew w wypowiedzi dla BBC. - Stanowisko archeologiczne w Zarajsku, pod względem wspaniałości i rozmaitości znalezisk, jest porównywalne z tak sławnymi miejscami, jak Kostenki i Awdiejewo. Szczególnie dotyczy to figurek typu “Wenus”, które znamy ze znalezisk od gór Hiszpanii aż po syberyjski Daleki Wschód.

Szczególne zaskoczenie uczonych wzbudził jednak odkryty w Zarajsku artefakt wyrzeźbiony z kła mamuta.

Ma on kształt ściętego stożka, jest pokryty zdobieniami, a w jego środku wykonano otwór.

- Ten przedmiot jest nieporównywalny z innymi paleolitycznymi artefaktami – stwierdził jego odkrywca, dr Lew. - Roboczo zakładamy, że ten stożek stanowi fragment łamigłówki z epoki kamiennej, zabawki rozwijającej logiczne myślenie.

Kształt rzeźby jest rzeczywiście zaskakujący. Uczeni przyznają, że dotąd nie mieli do czynienia z podobnymi przedmiotami pochodzącymi z ery lodu. Jednak tym osobom, które miały do czynienia z fotografiami przedstawiającymi Niezidentyfikowane Obiekty Latające, artefakt z Zarajska może jednoznacznie skojarzyć się z tym fenomenem. Czyżby rosyjscy archeolodzy odkryli w Zarajsku najstarsze przedstawienie UFO?

Epoka lotnictwa zaczęła się dopiero na przełomie XIX i XX w. Czy artefakt z Rosji, zapiski z japońskich kronik i kosowskie freski dowodzą, że UFO widywano na niebie od tysiącleci?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz