niedziela, 31 października 2010

Święto Duchów, od 31.10 - 3.11.10.r.

Święto duchów zaczyna się o zachodzie słońca 31 paźdzernika, czyli w halloween, lecz ten termin wywodzi się od Samhain, wiedźmy, której sabat był 31 października, a ów święto kończy się o wschodzie słońca 3 listopada.

Przez ten czas od 31.10 do 3.11, zasłona między światem fizycznym, a duchowym jest najcięńsza i łatwiej jest odczuć energię duchową, lub też zobaczyć ducha.

Kościół przejął te niby pogańskie święto, i nazwał je świętem wszystkich świętych, pod czas którego ze smutkiem i płaczę w materialny ograniczający sposób wspominamy swych bliskich którzy odeszli, a możliwe że już wcielili się w nowe ciała fizyczne.
Wspominanie w smutny sposób osobę która odeszła, tylko przeszkadza temu duchowi w jego dalszej wędrówce, jak i temu co go wspomina, lepiej już jest zapomnieć że taka osoba istniała, by nie przeszkadzać danemu duchowi w jego dalszej wędrówce.

Strach przed duchem, tylko przyciaga duchy o niskich wibracjach, a to też duchy złośliwe, do ducha nie podchodzcie ze strachem, a miłością, tą prawdziwą miłością bezwarunkową, przecież w sensie duchowym i tym prawdziwym sensie, ten duch to nasz brat, czy siostra, razem jesteśmy prawdziwym duchowym rodzeństwem.

W czasie święta, zapalcie białą świecę, usiądzcie przed nią, i z otwartym sercem, powiedźcie w myślach, "zapraszam was do światła, jam jest drogą do światła", bo tak w istocie jest, każdy z nas jest bogiem, więc i światłem.

Pomóżmy naszym prawdziwym duchowym braciom i siostrą, dajmy im miłość i akceptacje.

4 komentarze:

 1. Fajny blog, ciekawe zagadnienia :) Tak trzymaj, a na pewno będę zaglądał tu częściej :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej co słychać? Ni było mnie przez jakiś czas, dlatego nie zaglądałam. Teraz będę częściej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystko bardzo dobrze a nawet lepiej ;)
  Dziękuje za odwiedziny ;)
  Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń