wtorek, 5 lipca 2011

Najbardziej niepokojące tajne projekty opisane na naszywkach



Naszywki używane są przez wojsko i inne organizacje. Służą do identyfikacji misji i jej członków. Opisują i symbolizują założenia i cele. Tradycja naszywek obecna jest także w mrocznym, zacienionym świecie PSYOPS (Psychological Operations, tzw. wojny psychologicznej) gdzie każda tajna misja Pentagonu ma swój emblemat.

Naszywki te oferują rzadką okazję do spojrzenia wgłąb tajemnic Pentagonu. Przedstawiają mroczną, tajemniczą symbolikę, wypełnioną okultyzmem, odniesieniami do tajnych stowarzyszeń, czasem także z dawką czarnego humoru. Oto przed wami zbiór najbardziej niepokojących naszywek.

Dołączona grafika

W 1965 roku, NASA zaczęła używać naszywek do identyfikacji wszystkich swoich misji. Naszywki miały przedstawiać główne cele każdej z misji i identyfikować jej załogę. Każda misja posiadała naszywkę zaprojektowaną przez członków jej załogi wraz z oficjalnym zespołem artystów - projektantów. Naszywki były dumnie prezentowane na sprzęcie i wyposażeniu, a także noszone przez samych astronautów i cały personel powiązany z konkretną załogową czy bezzałogową misją.

Dołączona grafika

Od tamtego czasu liczne organizacje zaangażowane w podróże kosmiczne i tajne operacje zaczęły stosować własne naszywki, w szczególności dotyczy to organizacji zaangażowanych w tzw. wojnę psychologiczną - NASA, CIA, Departament Obrony Narodowej czy Narodowe Biuro Rozpoznania - NRO (National Reconnaissance Office - przyp. tłum.). Co wspólnego z wojną psychologiczną mają podróże kosmiczne? Satelity szpiegowskie. Od roku 1960 NRO (informacje o jego istnieniu podano oficjalnie do wiadomości publicznej dopiero w 1992 roku) wystrzeliło wiele tajnych satelitów szpiegowskich, zbierając przy tym ogromną ilość informacji o sojusznikach Stanów Zjednoczonych, o wrogach oraz o samych obywatelach.

Podczas gdy prawie niemożliwym jest zebranie jakichkolwiek informacji o tych tajnych projektach, naszywki oferują przynajmniej mglisty ich obraz. Nawet jeśli nie jesteście obeznani w symbolice z łatwością dostrzeżecie pewne negatywne wibracje czy emocje, które emanują z projektów tych naszywek. 

Liderem w obszarze analizy i zbierania naszywek jest Trevor Paglen, który w 2008 roku wydał książkę "Mógłbym Ci powiedzieć, ale wtedy musiałbym Cię zniszczyć: Emblematy z Czarnego Świata Pentagonu". Paglen dotarł do naszywek za pomocą setek wniosków, które wystosował w oparciu o prawo do powszechnego dostępu do informacji. Uzyskał i przeanalizował 40 naszywek. Od czasu wydania książki, światło dzienne ujrzały nowe naszywki, niczym nie ustępujące pod względem swojej wymowy tym, opisanym przez Paglena w książce. Jeśli naszywki te mają symbolizować "wartości załogantów czy uczestników misji, oraz jej cele", być może powinniśmy być nieco zaniepokojeni.

Oto przegląd najbardziej niepokojących naszywek tajnych misji.


Alien Face

Dołączona grafika

TENCAP jest skrótem od "Tactical Exploitation of National Capabilities" (z ang. Taktyczna Eksploatacja Narodowych Zasobów - przyp. tłum.) i jest zbiorem programów obejmujących działania wojenne. Celem programu jest wykorzystanie obecnego i przyszłego potencjału istniejących krajowych systemów komercyjnych, cywilnych i handlowych i wykorzystanie ich w celach wojennych.

Słowo SPECIAL widoczne na naszywce praktycznie zawsze oznacza "Czarny" lub "Ściśle Tajny". Czy tajność ta może mieć jakiekolwiek powiązanie z faktem, że na naszywce widzimy także wizerunek Obcego? Wyrażenie w dolnej części nie pomaga nam w analizie: Oderint Dum Metuant - jest zwykle kojarzone z Kaligulą, cesarzem rzymskim, którego nazwisko stało się synonimem zepsucia, szaleństwa i tyranii. Możemy przetłumaczyć to zdanie jako: Niech nienawidzą, tak długo, jak się boją.


All Your Base Are Belong to Us

Dołączona grafika

Ogromny zły smok trzymający planetę, przynoszący zniszczenie z kosmosu. To dobry sposób aby symbolizować misję kosmiczną. W symbolice PSYOPS, smoki zwykle reprezentują wyniesienie satelity - skrzydła są symboliką anteny przeznaczonej do zbierania informacji z Ziemi. Wyrażenie: Omnis Vestri Substructio Es Servus Ad Nobis, może być luźno przetłumaczone jako "Wszystkie bazy są naszymi sługami". Zdanie to nie ma większego sensu, chyba że założymy, że świat jest własnością tych, którzy wykonali tę naszywkę. Fraza ta jest ciekawa pod jednym względem - jest memem z 2002 roku - kiepskim przykładem tłumaczenia, jaki pojawił się w jednej z gier firmy Sega.

Dołączona grafika

Wszystkie wasze baza są należą do nas


Ta aluzja do kultury masowej jest dość zabawna choć znacząca. Wydaje się, że oni naprawdę wierzą, że "wszystkie wasze bazy są teraz pod naszą kontrolą".


Hymn to PAN

Dołączona grafika

Satelita PAN został wystrzelony we wrześniu 2009 roku. Jest to misja tak tajna, że żadna organizacja wojskowa czy rządowa nie przyznała się do budowy tego satelity. Satelita został wyniesiony przez spółkę United Launch Alliance - konkretnie przez rakietę nośną Atlas V. To co niezwykłe to fakt, że nie ujawniono agencji, która jest odpowiedzialna za misję i jej przebieg.

Zgodnie z naszywką PAN to "Palladium at Night". Pallad to lśniący, srebrzysto-szary metal, który jest prawdopodobnie elementem satelity (lub elementem w). Niektórzy upatrują tutaj także gry słownej - PAN - Pick A Name - Wybierz nazwę (zauważmy znak zapytania w dolnej części naszywki).

PAN to także nazwa starożytnego rogatego bóstwa ważnego w okultyzmie, który ma dość dziwne powiązania z historią nauki rakietowej w Stanach Zjednoczonych.

Dołączona grafika

Starożytne bóstwo falliczne - PAN


Jack Parsons, pionier jeśli chodzi o systemy napędowe - którego często określa się jako osobę, która była "napędem" dla Stanów Zjednoczonych w wyścigu kosmicznym (krater na Księżycu nazwano na jego cześć) - był także znanym okultystą. Był prominentnym członkiem Orto Templi Orienti (OTO), tajnego okultystycznego stowarzyszenia spopularyzowanego przez Aleister Crowley. Łącząc swoją pracę zawodową i okultystyczną pasję, Parsons znany był z tego, że nucił poemat "Hymn do PAN'a" przed każdym testowym odpaleniem rakiety.

Parsons tańczył i śpiewał poezję - zwłaszcza Hymn do PAN'a, Crowley'a - przed testami rakietowymi.
Geoffrey A. Landis

Czy PAN nadal zaangażowany jest w program kosmiczny?


Supra Summus

Dołączona grafika

To naszywka przeznaczona dla misji NRO związanej z wystrzeleniem satelity szpiegowskiego. Zaznajomieni z symboliką z łatwością dostrzegą symbole Iluminatów. Niedokończona piramida zwieńczona Wszystkowidzącym Okiem, które potrzebuje pomocy - satelity szpiegowskiego, aby widzieć jeszcze dokładniej.

LMA w prawym dolnym rogu to najprawdopodobniej odniesienie do Lockheed Martin Aerospace, który jest ostatecznym Wielkim Bratem - mega korporacją współpracującą z CIA, NRO, NSA i IRS. Ponad niedokończoną piramidą widzimy napis Supra Summus, który możemy przetłumaczyć jako "Najbardziej nadrzędny i najwyższy".

Inne naszywki związane z satelitami szpiegowskimi także były podobne w swoim wyglądzie, jak ta poniższa - NRO (L-32).

Dołączona grafika


Two Faced Shadow Guy

Dołączona grafika

23 Astronautyczny Szwadron Operacyjny jest jednostką Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych zlokalizowaną w bazie New Boston Air Force w New Hampshire. Naszywka tej misji prezentuje dziwnie wyglądającą postać w kapturze spoglądającą na Ziemię - konkretnie wpatrującą się Amerykę. Jeśli przyjrzymy się dokładnie konturowi twarzy dostrzeżemy drugą postać - twarz ze szpiczastym nosem skierowanym w lewo. Kim jest ta tajemnicza postać?

Semper Vigilans oznacza Zawsze Czujny.


Grid

Dołączona grafika

Czy myślałeś kiedyś nad tym aby sprzedać swoje lokum / mieszkanie, zostawić wszystko za sobą i "wyjść sieci" lub inaczej - wyjść poza system? Spróbuj, a ten rycerz zetnie Ci głowę... Przyjrzyjmy się bliżej tej naszywce. Jak widać, na prezentowanej Kuli Ziemskiej nie ma miejsca, które nie byłoby oplecione siecią. To siatka informacji, która oplata cały świat.

Defenders of the Domain - ta fraza jest nazwą jednostki działającej w ramach Narodowej Agencji Bezpieczeństwa, która zajmuje się ochroną i zapewnianiem informacji. Są to prawdziwi liderzy w cyberświecie, innymi słowy monitorują oni światową cyberprzestrzeń z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Człowiek z mieczem ubrany jest w strój Templariusza - starożytnej grupy krzyżowców, która stała się tajnym okultystycznym stowarzyszeniem. Rycerz reprezentuje potomków Templariuszy, współczesnych Iluminatów.


NRO Snakes

Dołączona grafika

To kolejna tajemnicza naszywka NRO. Program z nią powiązany jest całkowicie nieznany. Wiemy tylko, że reprezentują go trzy groźne żmije owinięte wokół ziemi. Łaciński napis Nunquam Ante Numquam Iterum tłumaczymy jako "Nigdy przedtem, nigdy ponownie". Co nigdy się nie zdarzyło i nigdy się nie powtórzy? Możemy nigdy się nie dowiedzieć...


I Could Tell You…

Dołączona grafika

Wiemy, że misja jest ściśle tajna, gdy nie istnieją nawet symbole, które mogłyby ją opisać. Ta naszywka została zaprojektowana jako ogólna insygnia dla "Czarnych Projektów" prowadzonych przez Navy's Air Test and Evaluation Squadron Four. Łacińska fraza Si Ego Certiorem Faciam … Mihi Tu Delendus Eris - może być przetłumaczona jako "Mógłbym Ci powiedzieć... ale wtedy musiałbym Cię zabić." Ta fraza wydaje się banalna, ale biorąc pod uwagę ludzi, którzy stworzyli tę naszywkę, zdanie to możemy traktować z powagą.


Get Your Kicks on 66

Dołączona grafika

Na program Minotaur składają się ściśle tajne misje satelitów szpiegowskich NRO. Minotaury są stworzeniami o głowach byków pochodzące z mitologii greckiej. Są to istoty złe, brutalne i bezlitosne. Minotaur ma wiele podobieństw do blisko-wschodniego Bóstwa - Molocha. Był to bóg z głową byka i ciałem człowieka, któremu składano krwawe ofiary.

Dołączona grafika

W tej naszywce dla NRO (L-66), czerwony Minotaur (jakby pochodzący prosto z piekła) trzyma znak drogowy mitycznej drogi 66. Ciężko nie dostrzec aluzji do diabła, który często przedstawiany jest w czerwieni, oraz liczbę 666


The Devil You Know

Dołączona grafika

Naszywka dla NRO (L-49) przedstawia Feniksa powstającego z płomieni z flagą Stanów Zjednoczonych w tle. Łacińskie słowa: Melior Diabolus Quem Scies to w wolnym tłumaczeniu - Diabeł, którego znasz. Jest to fragment powiedzenia: "Lepszy diabeł, którego znasz, niż ten, którego nie znasz." Według NASA to powiedzenie odnosi się do powrotu do korzystania ze starej sprawdzonej technologii po tym gdy nowa zawiodła. Możemy tutaj też mówić o powrocie do starego sprawdzonego systemu.

To dosyć dziwny dobór słów dla agencji rządowej, ale definitywnie nie odbiega od innych prezentowanych naszywek.

Dołączona grafika

NROL-49 przed wystrzeleniem z widocznym emblematem misji na szczycie


Kolejna naszywka dla misji NRO-49 przedstawia satelitę jako uskrzydloną istotę (odnosząc się do wyjaśnienia NASA - to diabeł imieniem Betty). Istota trzyma trójząb i klucz.

Dołączona grafika

Naszywka ukazuje Księżyc / kometę / lub inne ciało niebieskie, częściowo przykrywający Ziemię. Jeśli przyjrzymy się bliżej dostrzeżemy w nim zbiór liter. Co oznaczają? W dolnej części naszywki łacińska fraza jest także dość enigmatyczna: Primoris Gravis Ex Occasus - Primoris znaczy Pierwszy, Gravis oznacza Ważny lub Poważny, Occasus oznacza Zachód Słońca, Zachód lub Upadek. "Pierwszy ważny zachód Słońca", "Najważniejsza rzecz po zachodzie". "Pierwszy poważny upadek"? Niezależnie od dokładnego znaczenia wydaje się, że główny nacisk położono na koncepcję ciemności. Betty jest czystą ciemnością otoczoną płomieniami, która częściowo przykrywa Słońce. Mamy tu szare ciało niebieskie zmierzające w kierunku Ziemi... I wszystkie te symbole dotyczą "tylko" satelity szpiegowskiego?

Istnieje wiele innych naszywek. Wszystkie równie zagadkowe i tajemnicze. Niektóre powiązane z programami, których nazw nawet nie znamy. Wydaje się, że ich sekretów nie odkryjemy nigdy.

Dołączona grafika

Nie pytaj! NOYFB - None Of Your Fu**ing Business


Niektórzy mogą argumentować, że symbolika ta ma być znacząca dla wrogów - odstraszać, pokazywać potęgę Stanów Zjednoczonych. To częściowo może być prawdą, jednak należy zauważyć, że większość satelitów szpiegowskich uruchomionych przez NRO ma na celu szpiegowanie swoich własnych obywateli. Naszywki nie mówią tutaj o "prowadzeniu demokracji" czy o "sprowadzeniu światła, pokoju na świecie". Pokazują raczej mroczy świat, w kajdanach i płomieniach, kontrolowany przez smoki i czarodziei. Świat, który toczy śmierć i zniszczenie. 

Symbolika okultystyczna przedstawiona na naszywkach przypomina również o powiązaniach z tajnymi stowarzyszeniami i ludźmi, którzy "mają wiedzę". Ci, którzy nie są wtajemniczeni nie są mile widziani.

Dołączona grafika

Procul Este Profani - Trzymajcie się z daleka - Wy, którzy nie jesteście wtajemniczeni.



Opracowanie i tłumaczenie: Eurycide
Paranormalne.pl
źródła:
http://vigilantcitiz...ission-patches/
http://www.cabinetma...s/24/paglen.php
http://www.naderlibr...dtellyou.33.htm
http://www.wired.com...-world/?pid=141
http://www.theliving...eaning_002.html 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz