sobota, 2 lipca 2011

Piktogram z Poirino jako kolejny przykład kodowania informacji za pomocą systemu ASCII

Długie ramiona gwiazdy znajdującej się  wewnątrz wzoru wskazują 7 miejsc, z których wychodzą serie punktów. Każda seria składa się z 8 punktów, z których część jest wykonana ze zboża położonego, a część ze stojącego. Daje to efekt optyczny jasnych i ciemnych punktów, które zostały zinterpretowane jako zapis w kodzie ASCII.
ASCII, czyli American Standard Code for Information Interchange)  jest kodem, który przyporządkowuje liczby literom alfabetu, znakom przystankowym oraz  innym symbolom. Za jego pomocą są też oznaczane polecenia sterujące.
Wykorzystując system znaków kodowania ASCII dokonano próby odczytania ewentualnego przekazu. Przyjęto kierunek odczytywania poszczególnych punktów w ramach jednej serii od wewnątrz do zewnątrz piktogramu, a kolejne serie odczytywano zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
W efekcie otrzymano układ, który został przedstawiony za pomocą systemu zerojedynkowego wraz z przyporządkowanym znaczeniem w ASCII:
00100000 - spacja
01000101-  litera E
01100001- litera a
01000101 – litera E
01101110 – litera n
01101011 – litera k
01101001 – litera i
Należy jednak zwrócić uwagę, że na fotografiach przedstawiających piktogram, interpretacja tego ostatniego znaku jako litery „i” jest nieco wątpliwa. Z fotografii wynika, że znak jest identyczny z poprzednim, a więc należałoby go odczytać jako „k”.
Rok wcześniej w tej samej miejscowości także powstał piktogram i był on graficznie zbliżony do znaku z tego roku. Była to sześcioramienna gwiazda, której ramiona zostały wykonane z okrągłych punktów. Wewnątrz każdego ramienia znajdował się okrąg z mocno zaznaczonym punktem w środku. Wewnątrz każdego z tych okręgów znajdowała się pewna liczba punktów, ułożonych za każdym razem w inny wzór. W centrum gwiazdy, podobnie jak w roku bieżącym znajdował się znak, który jednak bardziej przypominał kwiat. Złożony układ punktów z piktogramu został odczytany również za pomocą kodu ASCII i oznaczał E=mc2. Nam niestety nie udało się znaleźć klucza do takiej interpretacji znaków.
Image Hosted by ImageShack.us
Najsłynniejszym piktogramem, w którym odnaleziono kod ASCII jest znak z Crabwood z sierpnia 2002 r. Piktogramy z roku 2010 i tegoroczny nie  są nawet w połowie tak złożone i trudne techniczne do wykonania, jak „pierwowzór” sprzed dziewięciu lat.  W maju br. na stronach Fundacji Nautilus został opublikowany obszerny artykuł dotyczący najnowszej interpretacji informacji ukrytej w tym piktogramie: http://www.nautilus.org.pl/index.php?p=artykul&id=2364&f=ilikethisarticle

Osoby, które analizowały tegoroczny piktogram z Poirino zwróciły także uwagę na jego podobieństwo do znaku  powstałego w 2005 roku w Lane End Down na południu Anglii. Dwa lata później uznano ten piktogram za spełnioną zapowiedź wybuchu komety 17P Holmes, która została zniszczona w październiku 2007 r. Fotografie i grafiki z wybuchu komety przypominają swoim wyglądem piktogram z Lane End Down (ilustracja z lewej strony).
Image Hosted by ImageShack.us

2 komentarze:

 1. Enki (w religii Sumerów) i jego odpowiednik Ea (w religii Akadów i później Amorytów, Kasztów, Asyryjczyków i Babilończyków) to bóstwo należące do triady najważniejszych bogów mezopotamskich (obok Ana i Enlila). Wg wielu sumerologów jego imię oznacza: „pan-ziemia”.
  Enki/Ea był panem wód słodkich, w tym źródeł i szlaków wodnych (stąd jego znacząca rola w kulcie mezopotamskim, gdzie kanały nawadniające odgrywały fundamentalną rolę dla gospodarki). Ponadto, był wynalazcą i opiekunem rzemiosł, nauki i sztuki oraz patronem magików. Rozporządzał boskimi prawami me i miał rolę w rozdzielaniu „przeznaczeń” (w mitologii sumeryjskiej). W Babilonie był czczony jako ojciec głównego bóstwa Babilończyków – Marduka.
  Jego głównymi przymiotami były: ogromna inteligencja i doskonały słuch. Sam o sobie mówił: „Jestem rachmistrzem nieba i ziemi, jestem uchem i mózgiem wszystkich krajów”.
  Enki/Ea był życzliwy ludziom. To on wpadł na pomysł by stworzyć ludzi (wg niektórych wersji mitu ulepił ich z gliny) i podczas potopu pomógł ludziom ostrzegając Utanpisztima przed nadejściem kataklizmu i instruując go, jak ma zbudować tratwę.
  Główne ośrodki kultu bóstwa znajdowały się w: Eridu i Babilonie, drugorzędne ośrodki kultu znajdowały się w zasadzie we wszystkich większych ośrodkach mezopotamskich oraz w Diulmunie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Temat Piktogramów znany jest od dawna,fascynuje nas ciągle na nowo.Zastanawia mnie od dawna,że tak trudno jest dojść ludziom do prawdy.Może to niewiedza lub może jest to jakiegoś rodzaju ignorancja... .Piktogramy są często uważane za przekazy innych cywilizacji. Nikomu jednak nie udaje sie ,odczytać tych przekazów,czy to PRZYPADEK,ze mamy z tym taki duzy problem....no cóz.. .Więc odpowiem.W SWIECIE B czyli w swiecie niematerialnym/niewidzialnym dla oka człowieka/-jak np.różnego rodzaju fale,aury oraz swiat duchow,demonow i UFO itp dzieją sie rzeczy poza nasza ŚWIADOMOŚCIĄ.UMYSŁ NASZ NIE MA WGLĄDU W TĄ RZECZYWISTOŚĆ ,z powodu ograniczoności naszych zmysłów oraz zdolności obserwacyjnych oraz dedukcji innoschematowej /opartej na innych ciągach logicznych/ No ale zeby nie zanudzać napiszę w skrócie co to takiego Piktogramy..,Piktogramy w Świecie B nazywane sa ŚCIEŻKAMI .Piktogramy to nic innego jak APLIKACJE/KOREKTY/ lub jak kto woli UDOSKONALENIA do istniejącego już PROGRAMU./tego tu na Ziemi/a a Piktogramy w zbożu to wizualne WYDRUKI takiego PROGRAMU .Każdy Piktogram to Aplikacja do programu już istniejącego -oczywiście tego ,tu na Ziemi..Każdy pojawiajacy się Piktogram oznacza ,że nastąpiła korekta do programu Ziemskiego. PIKTOGRAMY TO WYDRUKI TEGO PROGRAMU. Symbole na Piktogramach oznaczają tylko jakiego rodzaju Aplikacja została wprowadzona. kamarkus@wp.pl

  OdpowiedzUsuń