niedziela, 7 października 2012

O wilkołakach - Likantropia


>Co to Likantropia ??

Jest to choroba znana już w starożytności. Ta dziwna przypadłość objawia się tym, że chorzy zachowują się jak dzikie zwierzęta, wyją, warczą i atakują innych ludzi.

>Czy legendy o Wilkołakach są prawdziwe ??
Istenieje wiele legend o ludziach- wilkach. W dawnych czasach takie opowieści miały formę jak współczesne miejskie legendy. Powszechnym wierzeniem było to, że wilkołaki są ludźmi posiadającymi niezwykłą, świadomie kontrolowaną moc zmieniania się w dzikie bestie. Wiele opowieści opisywało przemianę człowieka w wilka, który odwracał swą ludzką skórę by przybrać futro wilka. Takie przekonanie powodowało praktykę rozcinania skóry podejrzanym o wilkołactwo. Ranny wilkołak najczęściej zawsze przemieniał się w człowieka.
Przypadki oskarżenia o wilkołactwo wynikały również z odnajdywania ludzi, którzy zdziczeli wychowując się w lesie wśród zwierząt. Człowiek wychowany wśród dzikich zwierząt zachowywał się podobnie jak one, gdyż jego proces socjalizacji polegał na obserwowaniu zwierząt.
W literaturze i filmie wilkołaki najczęściej przybierają formę bestii w nocy a zwłaszcza podczas pełni księżyca.>Czy Wilkołak dysysponuje nadludzką siłą ??
Wilki, wzbudzają u ludzi ogromny strach, ale czy na pewno jest się czego bać ? Otóż okazuje się, że strach ludzki przed wilkami potęgowany jest przez obawę przed wilczą mocą czy też wilczą magią. Tak naprawdę wszyscy świadomie lub podświadomie boimy się wilkołactwa. Oczywiście jedni mniej drudzy bardziej. Tak naprawdę ludzie podświadomie widzą w wilku, wielką owłosioną bestię której celem jest unicestwienie wszystkiego co się rusza, ale przecież powyższy opis to już nie wilk, to likantrop...
Choroba nazywana likantropią występuje rzadko, ale jednak wciąż występuje. W pewnym czasopiśmie dość niedawno czytałem o stwierdzeniu tej przypadłości u mężczyzny ze Stanów Zjednoczonych. Osoba ta w nocy pod wpływam wpatrywania się w pełny blask księżyca, jakby w amoku gryzła,drapała i rzucała meblami w mieszkaniu. Do obezwładnienia tego likantropa policja potrzebowała dobrych paru dziesięciu minut i 8 funkcjonariuszy.Jeden z policjantów wypowiadał się, że człowiek ten dysponował nadludzką siłą.

>Kim lub czym jest wilkołak ??
>Jak się można zarazić likantropią ??

Wilkołak jest to człowiek, który został zarażony likantropią przez wilka, lub przez innego wilkołaka. W wypadku tego pierwszego zarażenie nie jest pewne, ale przy kontakcie fizycznym z likantropem czyli ugryzienie, podrapanie lub kontaktem seksualnym zarażenie jest stu procentowe. Człowiek który jest wilkołakiem po przemianie może być nawet do  3 razy silniejszy, jednak likantrop po przemianie traci świadomość, myśli i rozumuje jak zwierze . Słyszał w Internecie pogłoski, iż wilkołak boi się wilczura (owczarka niemieckiego), są to bzdury wilczur gdy wyczuje zapach wilka zdecydowanie wycofuje się, a zdarzały się przypadki kiedy głodne, rozwścieczone wilki zerwały wilczura z łańcucha ! Więc trudno aby wilkołak tak potężne stworzenie przestraszyło się psa. Unicestwienie wilkołaka jest bardzo trudne. Najlepiej aby zajął się tym jakiś specjalista.


>Czym jest Wilczygon ??
W tych zdaniach omówię stworzenie które nazwano Wilczygoniem. Wielu ludzi nie wie, że takie stworzenie w ogóle istnieje. Łatwo mu żyć niezauważonym, gdyż po przemianie nie odróżnia się niczym od zwykłego leśnego wilka. Wilczygon jest jakby likantropem nieczystej krwi, ponieważ powstaje on ze związków mieszanych. Wilczygoniem albo się rodzi, albo jako dziecko trzeba zjeść wilcze jagody, które zostały znakowane moczem przez basiora (przywódca watahy). Taki niedoszły likantrop rodzi się ze związku człowieka z wilkiem, wilkołakiem i wilczygoniem, a także wilkołaka z wilkiem.
 
źródło: LINK 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz