czwartek, 21 lutego 2013

Magiczne symbolePowietrze(ang.Air) - trójkąt skierowany w górę w średniowieczu oznaczał żywioł ognia . Wraz z linią poziomą, stał się symbolem powietrza.


Alchemia( ang.Alchemy) - Symbol ten to ideogram z 17 wieku, który reprezentuje sztuke alchemii i wpływ mistycyzmu pitagorejskiej geometrii.Symbol reprezentuje również cztery elementy w połączeniu z wodą, jak małego wewnętrznego kręgu, ziemi - kwadrat, ogień jako trójkąt, i powietrza jako zewnętrznego okręgu.


Wszystkowidzące oko(ang.All Seeing Eye) - Symbol ten po raz pierwszy pojawił się na zachodzie w 17 i 18 wieku, ale reprezentacje na All-Seeing Eye sięgają do mitologii egipskiej i oka Horusa. Wizerunek wiecznego Oka Opatrzności przedstawiane jest, jako otoczone chmurami. Później dodanie trójkąta zamykającego jest zazwyczaj postrzegane jako odniesienie do Boga chrześcijaństwa.
 Ankh(czyt. Ank) - jest to starożytny egipski znak lub symbol  Bogów lub glifów, który również funkcjonuje jako hieroglif symbolizujący reprodukcje seksualną i radości życia.

 

Blair Witch - pięcioramienna symbol związek z centrum Triangel. Pięć linii przypominają mikrokosmiczna człowiek z rękami i nogami wyciągniętymi wewnątrz koła (z pentagramem w tle) - symbol magii i uroku wśród średniowiecznych alchemików i czarnoksiężników.


 Krwawy Księżyc(and. Blessing Moon) - dotyczy błogosławieństwa świętych małżeństw ziemi i nieba, czyli ciemne i jasne, czy król i królowa lata.Koło symbolizuje nieskończoność, doskonałość, kompletność, całość, krąg życia i wieczne nieznane.Obszar, w którym odbywają się kulty i magiczne zaklęcia.Może być również wykorzystane do wyznaczenia określonej grupy czarownic lub pogan.Koło w swoim śnie zapowiada, że będziesz miał wspaniałe szczęścia w zabezpieczaniu fortunę i szczęście.

Krąg z kropką wewnątrz oznacza słońce. Symbol słońca jest obraz duchowej pełni, z punktu centralnego na sens życia. Słońcem rządzi znak Lwa.

Krąg - Ćwiartka Symbol ten jest rzadko używany w magicznej pracy, ale jego znaczenia nie należy zapominać. Krzyż opisany przez koło oznacza: materie otoczoną przez ducha.

Ziemia(ang. Earth) - jest jednym z czterech elementów alchemii. Ziemia w alchemicznej sensie niesie archetypowych właściwości manifestacji, porodu i materialnego stworzenia. Jest to związane z działaniem związku i reprezentowane przez zielone rudy miedzi.

Elementy czterech żywiołów: ognia, ziemi, powietrza i wody, z dodatkiem eteru powstaje kwintesencja materii.

Siedmioramienna Gwiazda - Istnieje wiele nazw, znany również jako Elven Star lub Faerie gwiazdy. Każdy punkt gwiazdy ma sens, a opowieści o znaczeniu zależy od narratora. Magiczna liczba 7 lub szczęśliwa liczba. Istnieje siedem cudów świata starożytnego, siedem widocznych kolorów tęczy, siedem co do skali muzycznej (Do, re, mi, fa, tak, la, ti), i siedem poziomów nieba. Dodatkowo, istnieje siedem czakramów lub centra energetyczne w ciele, i siedem dni w tygodniu. 7 reprezentuje uniwersalną równowagę. Dla niektórych, punkty reprezentują siedem kierunków: północ, południe, wschód, zachód, nad, pod i wewnątrz. Dla innych jest to siedem magicznych elementów: ziemi, powietrza, ognia, wody, życie, światło, i magia. Jeszcze inni mówią, że to wewnętrzne i zewnętrzne elementy: ziemia, powietrze, ogień, woda, niebo, ziemia i siebie.

 Oko Horusa (Eye of RaHorus) egipski hieroglif nazywany Oko Horusa lub tez Oko Boga Słońca. Symbolizuje ono ochronę i wniesienie mądrości.Oko również symbolizuje naszą zdolność widzenia w sposób jasny i prawdomówność.

Ogień symbolizuje serce. Ogień oczyszcza Ducha i święte przedmioty przed obrzędami. Ogień oznacza oczyszczenie i odnowę, nowe myśli, odrodzenie idei i nowych sposobów bycia. Ogień działa jako Ogień Ogień symbolizuje serce. Ogień oczyszcza Duch i święte przedmioty przed obrzędowych. Ogień oznacza oczyszczenie i odnowę, bo z popiołów jest wzrost nowych, nowe myśli, odrodzenie idei i nowych sposobów bycia, świat roślin, regeneruje się w zdrowy sposób z popiołów starych. Ogień działa jako Posłaniec.

Zielony człowiek (ang.Green Man) - symbol lub ikona, ma wiele twarzy w wielu kulturach na całym świecie.Green Man jest często związana z  naturą wegetatywnych bóstw, wyrastają one w różnych kulturach na przestrzeni wieków, ale historycznie przede wszystkim był interpretowany jako symbol odrodzenia lub renesansu, reprezentujący cykl wzrostu, nowo narodzeni na nowo każdej wiosny.

Hathor - bogini rodziny królewskiej, słońce, taniec, sztuka, muzyka, i niebo, symbol był czczony w  w Egipcie. Jej nazwa oznacza Dom Horusa. Hathor jest matka-bogini jak Isis. Hathor jest często przedstawiany jako krowa nosząca dysk słońca na głowie.

Wheel Hecates Symbol ten jest związany z potrójnym aspekcie greckiej bogini Hekate. Uważany za ciemną  boginię, rządzi ona na rozdrożu i w podziemiach. Hekate jest znana także jako bogini wiedźm.

Heksagram symbolizuje Nara-Narayana, czyli idealne medytacyjny stan kompromisu osiągniętego między człowiekiem a Bogiem - Nirvana.

Rogaty Bóg przedstawiany jako okrąg z księżycem do góry nogami  umieszczonym na górze, Rogaty Bóg reprezentuje męski aspekt, lub męską polaryzację wszechświata w Wicca. W teologii Wicca, Rogaty Bóg reprezentuje seksualność, energię i siłę jednak, że nie wykorzystuje tych zalet, ale raczej oznacza współczucie i delikatność w męskim sposób. 

Lucifers Sigil Mniej znany historyczny magiczny sigil(pieczęć) używany sporadycznie jako godło przez współczesnych satanistów. Obraz pochodzi z XVI wieku verum włoskiego Grimoirium . Używany w połączeniu z innymi symbolami, pierwotnym celem sigila było pomagać w wizualizacji anioła Lucyfera.


paleolithic goddess
Paleolit ​​Goddess Ten symbol Bogini Paleolit ​​jest uproszczoną sylwetka bogini egipskiej paleolitycznej matki, prawdopodobnie prototyp bogini Izydy, a często używane jako symbolika kobiecego bóstwa lub Bogini w Wicca.


pentacle 2 
 Pentagram w okręgu to symbol ochronny. Pentagram i okrąg symbolizuje wieczność i nieskończoność - Cykle życia i natury.


seal of saturn 

Seal of Saturn - Pieczęć Saturna pochodzi z czasów średniowiecza i jest oparta na magicznym kwadracie Saturna oraz starożytnej tabeli liczb zawierających magiczną istotę Saturna. Saturn w magii rytualnej reprezentuje siły zamknięcia, definicja, Termin, czas, śmierć i stagnacji.

seax wicca 

Seax Wicca symbolem anglosaksońskiego oddziału Wicca. Symbolizuje słońce, księżyc i osiem Sabatów lub święte dni.


solar cross 

Słoneczny Krzyż jest prawdopodobnie najstarszym symbolem duchowym na świecie. Utworzony krzyż w kółku, stanowi kalendarz słoneczny - ruchy słońca oznacza przesilenia.


 triple moon goddess

Triple Goddess Moon - Triple symbol bogini Księżyca reprezentuje Maiden, matka i starucha. Symbol ten jest również związany z kobiecą energią  i zdolnościami parapsychicznymi.


triquetra-triqueta 
Triqueta  symbolizuje potrójny aspekt boginię jako panne, matke i staruche. Choć chrześcijanie protestowali Wicca "przywłaszczyli" sobie ten symbol, jak na ironię, oryginalna w Chrześcijaństwie symbol ryby pochodzi z wczesnego symbol Wenus, jeden reprezentujący żeńskie organy generatywne, co sprawia,  że Triquetra jest symbolem odrodzenia Bogini. Triquetra jest również uważane za trzy aspekty według celtyckiej legendy: ziemia, morze i niebo.


unicursal hexagram 

Unicursal Heksagram  symbolizuje zjednoczenie człowieka z bóstwem. Ta sześcioramienna gwiazda reprezentuje powyżej i poniżej, miejsce, gdzie ludzkie i boskie ciało są jednym. Unicursal Heksagram jest szczególnie używane przez praktykujących Thelema i Golden Dawn. Podczas Alastair Crowley zawsze twierdził, że jest twórcą symbolu, badania jednak pokazały inaczej.
water 
 Woda to alchemiczny symbol wody, czyli odwrócony trójkąt, symbolizujący przepływ. W magii utworzonej z dawnych wierzeń i praktyk w trójkąt skierowany dół jest starożytnym symbolem kobiecości, reprezentujący żeńskie genitalia. Jako element alchemii, woda ma właściwości zimne i wilgotne,  symbolizuje intuicję, nieświadomy umysł.
wheel of the year 
 Koło Roku - Symbol Roku reprezentuje punkty najważniejszych dni świętych lub Sabatów w Wicca - kalendarz rytualny. Koło Roku pochodzi od koła słonecznego, lub słonecznego krzyża, przedchrześcijańskiej Europy symbol oznakowania przesilenia i równonocy.
witch sign 
Witch Sign - Znak Wiedźmy, jest używany w niektórych czarach. W Wicca oznacza narzędzie rytualne. Znak jest to podobny do słonecznego krzyża, jego dokładne pochodzenie jest nieznane.Znak może reprezentować sabat z trzynastu członków.
druid world tree 
Drzewo z Świata Druidów - Drzewo Świata lub Drzewo koncepcja życia występuje w wielu kulturach na całym świecie, w tym z systemu starożytnych Celtów. Drzewo odzwierciedla związek pomiędzy górnym  i dolnym światem. Drzewo Świata lub Drzewo Życia jest najczęściej traktowane jako życiodajne. Jest wiele opowieści z folkloru i mitologii o Drzewie Życia, gdzie bierze ono udział w tworzeniu wszechświata.


6 komentarzy:

 1. jak wyłączyć to plumkanie w tle? ..nie wyłączając głośnika..

  OdpowiedzUsuń
 2. Muzykę wyłącza się przyciskiem "stop" w pasku odtwarzania nad Etykietami

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo ciekawa stronka polecam i pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 4. cześć ;)
  ten utwór z burzami zaraz po wejsciu na tą strone- jest fantastyczny ...
  co to jest za utwór jak sie on nazywa ??

  OdpowiedzUsuń
 5. Również jestem ciekaw co to za utwór ten z burzami, jest naprawdę piękny. Taki klimatyczny :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Relaxing Gothic Music - Night Mist

  OdpowiedzUsuń