środa, 10 kwietnia 2013

CZY TO NA PEWNO ZWYKŁE ZJAWISKO ATMOSFERYCZNE?


Autor: FN     Źródło: FN     Dodany: Monday, 08 April 2013 12:06

Zdjęcie tej zabawnej formacji chmur zostało zrobione w Farsley (West Yorkshire, Wielka Brytania).To kolejna fotografia z tego katalogu. Widać na niej ciekawe ułożenie chmur w Farsley (Wielka Brytania).

I jeszcze jedno zdjęcie, na którym chmury potrafią tworzyć kształty dyskoidalne.


Naprawdę ciekawie zaczyna się dziać, kiedy chmura zaczyna być „podświetlona”, ale w taki sposób, że ludzi po prostu widok wbija w ziemię ze zdziwienie... Poniżej fotografia pokazująca niezwykłą i świecącą chmurę powstałą po francuskiej próbie eksplozji nuklearnej na Pacyfiku.

Są jednak chmury, które nie sposób ani zaklasyfikować, ani wyjaśnić trzymając w ręku atlas „10 tysięcy zdjęć dziwnych chmur całego świata”. Czas na przykład.

To niezwykłe zjawisko na niebie widoczne było nad Rosją.  Chmury było rozświetlone w bardzo unikalny sposób, a także tworzyły coś w rodzaju świetlnej kopuły.  Ten unikalny fenomen udało się także zarejestrować na filmie.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hMC08giJEko#at=32
 


Czas na przypadek z Norwegii z 2009 roku, który zarejestrował nasz czytelnik. Oczywiście także chodzi o dziwne, jasne chmury, ale… jest tu coś jeszcze. Chmury – jak powszechnie wiadomo – ze swojej natury przemieszczają się po niebie. Te jednak były nieruchome i to… aż do zapadnięcia zmroku!

Oto zdjęcia
 
 
źródło: LINK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz