sobota, 13 grudnia 2014

Pentagram SalomonaPentagram uznawany był za symbol prawdy. Interesowali się nim m.in. Pitagorejczycy. Uznali go za symbol doskonałości, gdyż odnaleźli w nim złote proporcje, a w czasach gdy musieli się ukrywać używali go jako znaku rozpoznawczego. Celtowie uważali, ze jest to znak Bogini Podziemi - Morgany. Idea pięciu wierzchołków przeniknęła z pewnością do jednej części celtyckich ziem: Irlandia miała 5 wielkich dróg, pięć prowincji i pięć rodzajów prawa. Populacja wróżek (faerie) liczyła piątkami, a postacie mitologiczne nosiły płaszcze z pięcioma falbanami. 
"Oto pentagram Salomona, który tworzy się ze Słońca lub Księżyca (złota lub srebra) i nosi na piersi, mając na jego odwrocie wyrytą pieczęć przywoływanego ducha. Chroni przed niebezpieczeństwami i pomaga ujarzmiać duchy"

 Pentagram of Solomon

Tetragrammaton - Boże wszechmocnej mocy, badz zawsze z nami by nas strzec i chronić. Niechaj duch Twój będzie zawsze z nami obecny.
Soluzen - Ja, rozkazuję Ci duchu z jakiejkolwiek strony świata pochodzisz, być przybył do tego kręgu
Haliza - I pojawił się w ludzkiej postaci 
Bellaton - Przemówił wyraznie, tak bym mógł zrozumieć Twoje słowa
Bellony - Pokaż się i odkryj przed nami swoją potęgę, oddając ją pod moją komendę, uczyć to bez szkody dla mnie lub jakiejkolwiek innej istoty
Hally.Ra - Na zadawne pytania odpowiedz mi prawdziwie i bez błędu 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz