piątek, 30 czerwca 2017

NASA testuje projekt BLUE BEAM


Krótko przed czwartym lipca, widoczne było na niebie coś w rodzaju zorzy polarnej, powodując wielkie zdumienie wśród ludności wschodniego wybrzeża i części Wirginii. Ten niesamowity obraz zorzy, rzadko spotykany, był spowodowany długotrwałym uruchomieniem wyremontowanego terrieru rakiety Malemute, która napotkała wiele przeszkód tuż przed jej uruchomieniem, ostatecznie uruchomiono ją tuż przed dniem Niepodległości. 

Rakieta została wystrzelona na odległość ponad 100 mil nad Ziemią, gdzie wyrzuciła małe kanistry zawierające barwne substancje chemiczne, które wybuchły w atmosferze, tworząc sztuczną zorzę. To nie był jednak główny punkt eksperymentu. NASA w rzeczywistości miała w tym głębszy cel, mianowicie lepsze zrozumienie naszej atmosfery ziemskiej, niezbędnej dla życia na Ziemi i zdrowia ludzi i zwierząt żyjących na Ziemi. 

Drugim głównym punktem było testowanie sprzętu, który będzie wykorzystany do badania zorzy nad Norwegią, anomalii w naszej atmosferze, dzięki  której będziemy w stanie poznać matkę naturę. NASA zawsze szła o krok dalej, a przede wszystkim tam gdzie ludzkość nie mogła ingerować, np w ogrom naszego nieba i poza nim. 

Teraz możemy tylko mieć nadzieję, że eksperymenty są kontynuowane tak, aby mogły pomóc naszemu środowisku... Niestety, niektóre części niema we wschodnim wybrzeżu zostały przesłonięte przez chmury, co uniemożliwiało podziwianie tego zjawiska.
zródło:źródło: http://www.disclose.tv/news/nasa_beta_testing_project_blue_beam/139516

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz