niedziela, 7 stycznia 2018

Planety w astrologiiKażda z planet naszego układu słonecznego wywiera wpływ na naszą osobowość. Warto zauważyć, że dawni astrologowie zaszeregowali Słońce czy Księżyc jako jedne z astrologicznych planet, nie znali natomiast Plutona, Urana i Neptuna, które zostały dodane znacznie później. Wiele osób zastanawia się, co zrobić, kiedy ktoś urodził się w dniu, kiedy Słońce przechodzi w inny znak zodiaku. Aby dokładnie sprawdzić, pod jakim właściwie znakiem się urodziliśmy, trzeba w takiej sytuacji brać pod uwagę nie tylko dzień, ale także godzinę i szerokość geograficzną. Astrologowie są w zasadzie zgodni co do tego, że osoba taka posiada cechy obu graniczących ze sobą znaków, szczególnie, jeśli przyszła na świat pod koniec "kadencji" swojego znaku głównego, czyli między 19 a 22 danego miesiąca. Na przykład Lew urodzony 20 września będzie miał wiele cech Panny oprócz cech charakterystycznych dla Lwa.

Słońce

Słońce jest największym ciałem niebieskim w naszym układzie słonecznym i stanowi jego centrum. Dlatego jego wpływ determinuje główne cechy naszej osobowości, w zależności od znaku, w którym znajdowało się w chwili naszych urodzin. Popularnie horoskop rozumiany jest właśnie jako interpretacja słonecznego znaku zodiaku i takie też są horoskopy w gazetach. Jednak fakt, że Słońce jest głównym determinantem, nie oznacza, że jedynym. Na nasz charakter składają się bowiem, w mniejszym lub większym stopniu, wpływy aż dziesięciu ciał niebieskich. Słońce jest naszą podstawową siłą życiową, wigorem i witalnością. To ono sprawia, że rano wstajemy z łóżka. Słońce zmusza nas do wyrażania pragnień, które kryjemy głęboko w sercu. O ile Wodnik może chcieć zrewolucjonizowania świata i jego ideałów, o tyle Byk będzie wolał wywieranie nań namacalnego i długotrwałego wpływu. Zatem Wodnik otwiera nas na nowe możliwości, zaś Byk sprawia, że obecne ideały się spełniają. Słońce reprezentuje także cechy przywódcze, sposób, w jaki wyrażamy swoją władzę, zadowolenie z osiągnięć oraz na ile jesteśmy pewni siebie. Jak nietrudno sobie wyobrazić, negatywnymi skutkami nadmiaru Słońca jest pycha, nieuzasadnione pragnienie sławy i nadużywanie władzy. Jednak rozsądne posługiwanie się swoimi "słonecznymi" cechami pomaga nam wypełniać swoje przeznaczenie na Ziemi. Słońce kojarzone jest z sercem, kręgosłupem i górą pleców. Z kolorów - żółtym i złotym, także metalem. Pozycja Słońca w domach wskazuje obszar życia, w którym zabłyśniemy. Słońce jest planetą rządząca Lwem w piątym domu.

Księżyc

Księżyc ucieleśnia nasze uczucia i emocje. Tak jak on krąży w fazach wokół Ziemi, tak samo nasze emocje przechodzą różne fazy. Jeżeli znamy dom, w którym znajdował się Księżyc podczas naszych narodzin, wiemy, które obszary naszego życia na te fazy się złożą. Księżyc kojarzony jest z macierzyństwem, wielką boginią-matką, rodziną, opieką, umiejętnością empatii i zrozumienia uczuć własnych i cudzych. Ale Księżyc rządzi także sferą publiczną, nie tylko intymną. Dzieje się tak dlatego, że intuicyjna moc Księżyca pomaga nam wyczuć, co czuje świat wokół nas. Księżycowy znak zodiaku nauczy nas, w jaki sposób wyrażamy swoje emocje. Jeśli jest to znak silnie intelektualny, taki jak Bliźnięta, Waga czy Wodnik, możemy mieć trudności z dostrajaniem się do własnych uczuć i emocji. Jednak wówczas możemy posiadać umiejętność wysłuchiwania i doradzania innym, ponieważ taka kombinacja sprawia, że nie angażujemy się emocjonalnie. Przy znakach wodnych, takich jak Rak, Skorpion czy Ryby z kolei doskonale dostrajamy się do własnych emocji, jednak brakuje nam umiejętności zdystansowania się od nich, co może powodować problemy innego rodzaju. Fizycznie Księżyc odpowiada za układ trawienny, piersi oraz zachorowanie na raka. Jeżeli czytamy swój codzienny horoskop, bardzo ważną sprawą jest zwrócenie uwagi na horoskop księżycowy, który wskazuje, jakie emocje rządzą nami w danym dniu. Może to wiele tłumaczyć i zapobiegać kłopotom. Księżyc jest planetą rządzącą Rakiem w czwartym domu.Merkury

Merkury kojarzony jest z intelektem, logiką i zdolnością komunikowania się. Rządzi także układem nerwowym i oddechowym. Reprezentuje szybkie wycieczki, krótkie zajęcia, rodzeństwo i przemieszczanie się. Merkury w karcie astrologicznej jest bardzo ważny dla zrozumienia w jaki sposób komunikujemy się z innymi. Merkury w Rybach może świadczyć o wizjonerskim i poetycznym sposobie wyrażania się, a czasem o melodyjności głosu. Merkury w Wadze może obdarzać z kolei umiejętnością udzielania wyważonych, dyplomatycznych wypowiedzi, w skrajnych przypadkach po prostu niezdecydowanych. Położenie Merkurego w danym domu daje także wskazówkę co do obszarów, w których będziemy się w życiu wypowiadać. W drugim domu może on na przykład zapewnić dochody poprzez komunikowanie się, zaś w dziewiątym - świadczyć o karierze nauczyciela lub wydawcy. Merkury rządzi trzecim domem (Bliźniąt) i szóstym (Panny).

Wenus

Wenus rządzi miłością, związkami i relacjami międzyludzkimi, działalnością kulturalną, sztuką, przedmiotami luksusowymi i pięknem. Na przykład jej dziedziną jest biżuteria. Pozycja Wenus w dniu narodzin podpowiada, jakie będą nasze wartości i w jaki sposób będziemy wyrażać swoje pragnienia. Wenus w dwunastym domu zapowiada, że będziemy cenić prywatność, harmonię i spokój, przez co pragnienia będziemy trzymać w ukryciu. Wenus w siódmym domu może z kolei oznaczać, że wysoko cenimy małżeństwo. Z Wenus wiąże się także przywiązanie do dóbr materialnych. Jeżeli w chwili narodzin znajdowała się w znaku Byka, osoba taka posiada dużo cennych, lecz sensownych rzeczy. Z kolei w znaku Lwa powoduje, że osoba taka gromadzi zbytkowne i luksusowe, lecz nieprzydatne, stroje i namiętnie wdaje się w ogniste romanse. Fizycznie Wenus rządzi gardłem, nerkami i odpowiada za cukrzycę. Pozycja Wenus w danym domu w dniu narodzin wskazuje, w jaki sposób wyrażamy piękno i spokój. W czwartym domu może sygnalizować osobę, która przykłada wielką wagę do dekorowania domu. Wenus rządzi Bykiem w drugim domu i Wagą w siódmym.

Mars

Mars wskazuje naszą siłę, agresję i inicjatywę. Ta planeta wojowników pomaga nam w realizowaniu naszym ambicji w tym życiu. W sensie pozytywnym wyrażamy dzięki niej swoje podstawowe dążenia. W sensie negatywnym wskazuje na tłumiony gniew, potrzebę zwyciężania za wszelką cenę lub nadmierne poleganie na swojej sile i stronie fizycznej (np. seks bez miłości). Mars powoduje, że dążymy do celu. Jego pozycja w momencie narodzin mówi, gdzie znajduje się cel naszych ambicji. Mars w drugim domu Byka może powodować, że będziemy chcieli przebudowywać domy aby je sprzedawać ze znacznym zyskiem. Mars w szóstym domu Panny z kolei może ukształtować masażystę, który pragnie żyć z leczenia i pomagania innym. Fizycznie Mars odpowiada za bóle głowy, skaleczenia, rany postrzałowe, poparzenia, wysypki i czerwone ciałka krwi. Mars rządzi Baranem w pierwszym domu.Jowisz

Jowisz reprezentuje optymizm, hojność, filantropię, szczęście, filozofię i obce kultury. Ludzie urodzeni pod silnym wpływem Jowisza są często rośli, duzi, o gromkim głosie i manierach przywódcy; kiedy wchodzą do pomieszczenia skupiają na sobie całą uwagę i zdają się je szczelnie wypełniać. Jowisz okrąża Słonce w ciągu 12 lat i dlatego swoje życie filozoficzne można podzielić na 12-letnie okresy. Jowisz kieruje ludźmi podczas pokonywania przeszkód stojących na drodze do spełnienia największych marzeń. Jest lojalnym sojusznikiem i przyjacielem. W sensie negatywnym wpływ Jowisza oznaczać może fanfaronadę i nadużywanie (przejadanie się, rozrzutność itp.). Położenie Jowisza podczas narodzin wskazuje, jak wygląda nasza filozofia i do jakiej dziedziny życia przede wszystkim się stosuje. W dziewiątym domu oznacza zamiłowanie do podróży lub dążenie do wyższych, naukowych celów. Fizycznie Jowisz rządzi wątrobą oraz chorobami wynikającymi z nadużywania. Jowisz rządzi Strzelcem w dziewiątym domu.

Saturn

Saturn reprezentuje cierpliwość, ograniczenia, granice, opóźnienia, przeznaczenie. Wielu astrologów uważa Saturna za planetę złowróżbną, jednak naprawdę może on okazywać nieocenioną pomoc. Saturn pomaga oddzielić to, co realne i odpowiednie w życiu od tego, co takim nie jest. Jeśli trzymamy się kurczowo jakiegoś związku, który nie ma racji bytu, Saturn wskaże nam konieczność i sposób wyrwania się z niego. Jeśli zakładamy firmę, Saturn zasygnalizuje, czy się nadajemy do tej działalności, a jeżeli tak, pomoże przedsięwziąć konieczne, chociaż może nie zawsze przyjemne, kroki w kierunku powodzenia. Gorzej, jeśli stwierdzimy, że owszem, chcemy czegoś, ale nie mamy siły, energii czy ochoty na podjęcie wysiłku. Saturn pomaga tylko tym, którzy dają z siebie wszystko, zaś nie znosi leni czy ludzi niezdecydowanych. Wymaga również cierpliwości i długoterminowego myślenia. Jeżeli zaczynamy być niecierpliwi i żądać niemożliwego, Saturn może dać nam nauczkę, aby wpoić nam zasadę ciężkiej pracy i wytrwałości. Jego pozycja w momencie narodzin mówi o zdecydowaniu, jaki mamy cel. Na przykład Saturn w czwartym domu nakazuje nam przyjęcie emocjonalnej odpowiedzialności za swoje czyny. Może objawiać się to trudnymi nauczkami w dzieciństwie, które jednak w przyszłości okazują się błogosławieństwem, ponieważ nie popełnimy więcej starych błędów. Osoba urodzona pod wpływem Saturna w czwartym domu czasami musi dorosnąć w bardzo młodym wieku. Przy tej planecie chodzi o przyjęcie nauczki od losu bez popadania w depresję, rozpacz czy cynizm, a raczej wyciągniecie z niej wniosków. Fizycznie Saturn odpowiada za skórę, zęby, kości i strukturę kostną. Rządzi Koziorożcem w dziesiątym domu.

Uran

Uran reprezentuje niezależność, wolność, inwencję, innowacje, przyjaciół i rewolucję. W przypadku Urana po prostu trzeba szukać nowej drogi i sposobu postępowania. Trzeba nauczyć się wprowadzania zmian na lepsze, a nie zmian dla samych zmian. Uran okrąża cały zodiak w ciągu siedmiu lat, więc patronuje narodzinom wielu osób. Z tego powodu położenie Urana podczas narodzin ma spore znaczenie - pomaga ono zrozumieć, jak wygląda nasze życie. Na przykład Uran w dziesiątym domu oznacza, że prawdopodobnie osoba taka woli samozatrudnienie i całkowitą niezależność od jakichkolwiek zwierzchników. W siódmym domu z kolei oznaczać może potrzebę małżonka, który daje wiele swobody w związku. Uran patronuje astrologom, lotnikom, wynalazcom i rewolucjonistom. Na poziomie duchowym pomaga wyłamywać się z narzuconych samym sobie limitów, aby dzięki temu dostąpić cudów wszechświata. Uran rządzi Wodnikiem w jedenastym domu.

Neptun

Neptun rządzi iluzjami, złudzeniami i duchowością. Aby zyskać oświecenie, trzeba najpierw wyrwać się ze świata iluzji. Neptun rządzi rozwojem intuicyjnym, twórczością muzyczną i filmową, a także zawodami związanymi z morzem. Trzeba wyrwać się z ziemskich ograniczeń, aby stopić się, za sprawą Neptuna, z Kosmosem. Czynności eskapistyczne, takiej jak alkoholizm, narkomania czy nadmierne fantazjowanie (np. że wygrywamy na loterii i w ten sposób rozwiązują się wszystkie nasze problemy), a także nadawanie romantycznych cech nieudanym związkom podlegają negatywnemu wpływowi Neptuna. Z Neptunem w drugim domu osoba musi znaleźć prawdziwą świadomość towarzyszącą powodzeniu, a nie szukać powodzenia opartego wyłącznie na dobrach materialnych. Neptun w piątym domu oznacza z kolei osobę stworzoną do uczenia dzieci kreatywności lub mającą skłonność do gubienia się w romantycznych iluzjach. Neptun pomaga nam wchodzić w głąb siebie, w część ducha najbliższą boskiej esencji. Początkowo Neptun jest niezrozumiały, wprowadza w błąd, jednak w końcu zyskujemy dzięki niemu kosmiczną perspektywę. Neptun rządzi Rybami w dwunastym domu.

Pluton


Pluton to potężna siła przeobrażająca nasze życie. Zabiera nas w najmroczniejsze zakamarki naszej duszy, w których kryją się emocjonalne lęki, nadużycia, lęk przed śmiercią i zakazane marzenia seksualne. W niedalekiej przeszłości istniała naukowa kontrowersja co do tego, czy Plutona, z powodu niewielkich rozmiarów, należy w ogóle zaliczać do planet. Jednak jego wpływ na życie, w zależności od położenia, jest taki silny, że astrologowie jednogłośnie twierdzą, że, bez względu na cechy fizyczne, Pluton jest planetą. Pluton kojarzony jest fizycznie z układem wydalniczym, tendencjami obsesyjnymi oraz przemocą. Pozycja Plutona w momencie przyjścia na świat wskazuje, gdzie przenosimy swoje najgłębsze emocje, przekonania, wartości. Pluton w trzecim domu oznacza, że postępujemy w życiu tak, jak sami uznamy za słuszne. W ósmym domu, że pochłania nas kwestia życia i śmierci, nadużycia emocjonalne czy odpowiedzialność finansowa. Pluton pomaga doświadczyć życia w sposób wykraczający poza intelekt. Wymaga dokonywania głębokich zmian, szczególnie takich, których w sekrecie pragniemy. Pluton rządzi Skorpionem w ósmym domu. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz